1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 470
- Foreigners: 53 Players 11.3%
- ø-Market value: €312k
- ø-Age: 26.1
Matchday 13 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(11.) Luch | 0:0 | NN (10.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 9:00 AM
|
||||
2.300 · Evgeni Bulanov | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(20.) Enisey | 2:2 | Balt. (13.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 12:00 PM
|
||||
2.779 · Anton Frolov | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
50' | 2:0 | |||
2:1 | 52' | |||
2:2 | 90+2' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(7.) Tomsk | 2:2 | Sprtk2 (12.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 1:00 PM
|
||||
2.000 · Artem Lyubimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
48' | 1:1 | |||
62' | 2:1 | |||
2:2 | 69' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(19.) Teksti | 3:1 | SKA Kh (4.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 3:00 PM
|
||||
196 · Aleksey Matyunin | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
71' | 2:0 | |||
2:1 | 74' | |||
76' | 3:1 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(9.) NKN | 2:2 | SHNK (6.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 3:00 PM
|
||||
430 · Evgeni Kukulyak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 52' | |||
59' | 1:1 | |||
1:2 | 69' | |||
90+1' | 2:2 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(16.) AVGD | 2:2 | Mordov (18.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 4:00 PM
|
||||
3.150 · Yan Bobrovskiy | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
1:1 | 31' | |||
77' | 2:1 | |||
83' | ||||
2:2 | 85' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(3.) Rotor | 2:0 | Fakel (17.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 4:00 PM
|
||||
23.117 · Anatoliy Zhabchenko | ||||
Course of play | ||||
66' | 1:0 | |||
74' | 2:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(1.) Torped | 2:1 | Krasn2 (15.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 5:00 PM
|
||||
2.200 · Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
41' | 1:0 | |||
50' | 2:0 | |||
2:1 | 76' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(2.) Khimki | 1:0 | Chaika (8.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 5:00 PM
|
||||
4.300 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(14.) FK Arm | 1:1 | Cherta (5.) | ||
Sun
Sep 15, 2019
- 4:30 PM
|
||||
5.700 · Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
1:1 | 68' | |||
87' | ||||
Who does the community think will win? | ||||
Table 1.Division 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Torpedo Moskau | 13 | 15 | 34 | |
2 | Khimki | 13 | 19 | 30 | |
3 | Rotor Volgograd | 13 | 8 | 25 | |
4 | Chertanovo | 13 | 4 | 22 | |
5 | SKA Khabarovsk | 13 | 6 | 21 | |
6 | Shinnik Yaroslav | 13 | 2 | 20 | |
7 | Tom Tomsk | 13 | 5 | 20 | |
8 | Luch | 13 | -2 | 17 | |
9 | Nizhny Novgorod | 13 | -3 | 17 | |
10 | Chaika Pes. | 13 | 2 | 17 | |
11 | Neftekhimik | 13 | 1 | 17 | |
12 | Spartak 2 | 13 | 0 | 16 | |
13 | Baltika | 13 | 2 | 16 | |
14 | Armavir | 13 | -5 | 14 | |
15 | Krasnodar 2 | 13 | -4 | 12 | |
16 | Avangard Kursk | 13 | -8 | 12 | |
17 | Tekstilshchik | 13 | -14 | 11 | |
18 | Fakel Voronezh | 13 | -7 | 10 | |
19 | Mordovia | 13 | -7 | 10 | |
20 | Enisey | 13 | -14 | 8 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...