2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 532
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €113k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 9 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Cherta | 0:0 | Chel | ||
Thu
Sep 7, 2023
- 3:30 PM
|
||||
88 · Pavel Lysenko |
Irtysh | 1:3 | Bryans | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 1:00 PM
|
||||
1.877 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
1:1 | 48' | |||
1:2 | 50' | |||
1:3 | 78' | |||
Ufa | 2:0 | S.Kost | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 2:00 PM
|
||||
1.125 · Stanislav Matveev | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
30' | 2:0 | |||
Amkar | 0:1 | FK NSK | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 2:00 PM
|
||||
2.000 · Ranel Ziyakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
89' | ||||
90+4' | ||||
Teksti | 1:1 | Rod.-2 | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 3:00 PM
|
||||
1.091 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
1:1 | 90' | |||
LIP | 2:2 | Salyut | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 3:00 PM
|
||||
1.200 · Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
69' | 1:1 | |||
80' | 2:1 | |||
2:2 | 89' | |||
Forte | 0:1 | AVGD | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 3:30 PM
|
||||
595 · Emir Privalov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 48' | |||
Murom | 1:0 | Veles | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 4:00 PM
|
||||
1.100 · Yunus Koshko | ||||
Course of play | ||||
55' | 1:0 | |||
Rotor | 0:0 | Chaika | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 5:00 PM
|
||||
14.137 · Nikolay Voloshin |
Krasn2 | 1:2 | VU | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 5:00 PM
|
||||
740 · Vladislav Tselovalnikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 68' | |||
0:2 | 82' | |||
85' | 1:2 | |||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Bryansk | 9 | 4 | 17 | |
2 | Murom | 9 | 1 | 15 | |
3 | Volga Uljanovsk | 9 | 1 | 15 | |
4 | Chaika Pes. | 9 | 4 | 13 | |
5 | Krasnodar 2 | 9 | -1 | 13 | |
6 | Rotor Volgograd | 9 | 0 | 11 | |
7 | Irtysh Omsk | 9 | -1 | 11 | |
8 | Veles Moscow | 9 | -3 | 10 | |
9 | Ufa | 9 | 0 | 9 | |
10 | S. Kostroma | 9 | -5 | 6 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Novosibirsk | 9 | 9 | 23 | |
2 | Avangard Kursk | 9 | 7 | 17 | |
3 | Rodina 2 Moscow | 9 | 1 | 15 | |
4 | Amkar Perm | 9 | 2 | 13 | |
5 | Tekstilshchik | 9 | 0 | 12 | |
6 | M. Lipetsk | 9 | -2 | 12 | |
7 | Chertanovo | 9 | 1 | 9 | |
8 | Chelyabinsk | 9 | -3 | 9 | |
9 | Salyut Belgorod | 9 | -3 | 5 | |
10 | Forte Taganrog | 9 | -12 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...