1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.1
Matchday 6 1999
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) G-G Iz | 0:1 | Lada-G (19.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
|
||||
10.000 · Aleksandr Gvardis | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 56' | |||
(16.) Volgar | 1:3 | Lokomo (15.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
|
||||
16.000 · Sergey Korovkin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
0:2 | 37' | |||
0:3 | 55' | |||
88' | 1:3 | |||
(20.) Dinamo | 0:1 | Fakel (4.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
|
||||
4.000 · Anatoliy Beznyak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
(21.) Torped | 0:0 | Torped (1.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
|
||||
10.000 · Viktor Geshko |
(6.) Anzhi | 0:0 | Metall (12.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
|
||||
9.500 · Oleg Lonskiy |
(9.) Sparta | 2:1 | Metall (11.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
|
||||
10.600 · Sergey Talagaev | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
26' | 2:0 | |||
2:1 | 74' | |||
(14.) Rubin | 1:1 | Krista (10.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
|
||||
15.000 · Mikhail Veselovskiy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45' | |||
87' | 1:1 | |||
(7.) Amkar | 0:1 | Sokol (5.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
|
||||
18.500 · Aleksandr Evstigneev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
(18.) FK Tyu | 0:2 | Tomsk (17.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
|
||||
4.000 · Andrey Yulgushov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 34' | |||
0:2 | 85' | |||
(22.) S-Orek | 1:2 | Lokomo (13.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
|
||||
5.000 · Nikolay Fedorov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 54' | |||
0:2 | 55' | |||
88' | 1:2 | |||
(2.) Arsena | 1:2 | Balt. (3.) | ||
Sat
Apr 24, 1999
- 6:00 PM
|
||||
16.000 · Yuri Ustinov | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
1:1 | 33' | |||
1:2 | 69' | |||
Table 1.Division 1999
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Baltika | 6 | 5 | 13 | |
2 | Fakel Voronezh | 6 | 4 | 13 | |
3 | Sokol | 6 | 4 | 13 | |
4 | Torpedo-ZiL | 6 | 7 | 12 | |
5 | Spartak Nalchik | 6 | 2 | 11 | |
6 | Anzhi | 6 | 2 | 11 | |
7 | Arsenal Tula | 6 | 7 | 10 | |
8 | Lokomotiv S-Pb | 6 | 0 | 9 | |
9 | Amkar Perm | 6 | -1 | 9 | |
10 | Gazovik-Gazprom | 6 | -3 | 9 | |
11 | Kristall | 6 | 2 | 8 | |
12 | Met. Krasnoyarsk | 5 | 1 | 8 | |
13 | L. Chita | 5 | 2 | 7 | |
14 | Met. Lipetsk | 6 | 1 | 7 | |
15 | Tom Tomsk | 5 | -1 | 7 | |
16 | Lada-Grad Dimit. | 6 | -7 | 7 | |
17 | Rubin Kazan | 5 | 0 | 5 | |
18 | Torpedo NN | 5 | -3 | 4 | |
19 | Volgar-Gazprom | 6 | -4 | 4 | |
20 | Tyumen | 5 | -5 | 4 | |
21 | Stavropol | 6 | -3 | 3 | |
22 | Spartak-Orekhovo | 6 | -10 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...