Liga II - Seria II
Romania
League level:
Second Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete Liga II - Seria II schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/29/1510:00 AM | ||||||
(8.) Tarlungeni | 2:3 | Soimii Pancota (3.) | ||||
(9.) UTA BD | 1:2 | Gaz Metan (4.) | ||||
(10.) Chindia | 0:1 | U Cluj (5.) | ||||
(12.) Bihor Oradea | 0:2 | CS Mioveni (2.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 0:5 | Olimpia SM (1.) | ||||
(14.) FC Caransebes | 3:1 | Rm. Valcea (11.) | ||||
(7.) Minaur | 1:1 | FC Brasov (6.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/4/156:00 PM | ||||||
(4.) CS Mioveni | 2:3 | Chindia (5.) | ||||
Sat 9/5/1510:00 AM | ||||||
(2.) Gaz Metan | 2:1 | Tarlungeni (11.) | ||||
(7.) U Cluj | 0:1 | UTA BD (6.) | ||||
(1.) Olimpia SM | 2:1 | Bihor Oradea (12.) | ||||
(10.) FC Brasov | 0:1 | FC Caransebes (14.) | ||||
(9.) Soimii Pancota | 1:4 | Minaur (3.) | ||||
(8.) Rm. Valcea | 3:2 | Metalul Resita (13.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/11/155:00 PM | ||||||
(2.) Gaz Metan | 1:1 | Soimii Pancota (9.) | ||||
Sat 9/12/1510:00 AM | ||||||
(10.) Tarlungeni | 1:0 | U Cluj (11.) | ||||
(7.) UTA BD | 2:2 | CS Mioveni (6.) | ||||
(4.) Chindia | 2:0 | Olimpia SM (3.) | ||||
(12.) Bihor Oradea | 0:1 | Rm. Valcea (5.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 2:3 | FC Brasov (8.) | ||||
(14.) FC Caransebes | 1:2 | Minaur (1.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/19/1510:00 AM | ||||||
(10.) U Cluj | 0:1 | Gaz Metan (2.) | ||||
(1.) Minaur | 3:0 | Metalul Resita (13.) | ||||
(3.) CS Mioveni | 3:0 | Tarlungeni (11.) | ||||
(9.) FC Brasov | 1:1 | Bihor Oradea (12.) | ||||
(7.) Soimii Pancota | 2:1 | FC Caransebes (14.) | ||||
(6.) Rm. Valcea | 1:1 | Chindia (4.) | ||||
(8.) Olimpia SM | 2:3 | UTA BD (5.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/26/1510:00 AM | ||||||
(9.) Chindia | 1:2 | FC Brasov (6.) | ||||
(12.) Bihor Oradea | 0:2 | Minaur (1.) | ||||
(2.) Gaz Metan | 3:3 | CS Mioveni (4.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 0:2 | FC Caransebes (14.) | ||||
(10.) Tarlungeni | 2:2 | Olimpia SM (8.) | ||||
(5.) UTA BD | 1:1 | Rm. Valcea (7.) | ||||
Sun 9/27/1510:00 AM | ||||||
(11.) U Cluj | 0:1 | Soimii Pancota (3.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/2/153:00 PM | ||||||
(8.) Olimpia SM | 0:0 | Gaz Metan (2.) | ||||
Sat 10/3/1510:00 AM | ||||||
(14.) FC Caransebes | 2:3 | Bihor Oradea (11.) | ||||
(7.) CS Mioveni | 0:1 | U Cluj (10.) | ||||
(6.) FC Brasov | 2:2 | UTA BD (5.) | ||||
(3.) Rm. Valcea | 2:0 | Tarlungeni (12.) | ||||
(4.) Soimii Pancota | 0:0 | Metalul Resita (13.) | ||||
(1.) Minaur | 2:2 | Chindia (9.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 10/6/156:00 PM | ||||||
(11.) U Cluj | 1:2 | Olimpia SM (5.) | ||||
Wed 10/7/152:00 PM | ||||||
(10.) Bihor Oradea | 2:1 | Metalul Resita (13.) | ||||
(3.) Gaz Metan | 0:0 | Rm. Valcea (4.) | ||||
(2.) Soimii Pancota | 1:0 | CS Mioveni (9.) | ||||
(12.) Tarlungeni | 2:2 | FC Brasov (8.) | ||||
(7.) UTA BD | 1:1 | Minaur (1.) | ||||
(6.) Chindia | 3:0 | FC Caransebes (14.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/10/1510:00 AM | ||||||
(1.) Minaur | 1:0 | Tarlungeni (12.) | ||||
(14.) FC Caransebes | 0:2 | UTA BD (5.) | ||||
(10.) Bihor Oradea | 1:0 | Soimii Pancota (4.) | ||||
(6.) FC Brasov | 2:0 | Gaz Metan (7.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 0:1 | Chindia (3.) | ||||
(2.) Rm. Valcea | 2:1 | U Cluj (11.) | ||||
(8.) Olimpia SM | 0:1 | CS Mioveni (9.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/17/1510:00 AM | ||||||
(11.) U Cluj | 0:0 | FC Brasov (6.) | ||||
(3.) Chindia | 3:0 | Bihor Oradea (10.) | ||||
(9.) CS Mioveni | 0:1 | Rm. Valcea (2.) | ||||
(8.) Gaz Metan | 0:1 | Minaur (1.) | ||||
(7.) Soimii Pancota | 0:1 | Olimpia SM (5.) | ||||
(12.) Tarlungeni | 1:1 | FC Caransebes (14.) | ||||
(4.) UTA BD | 5:1 | Metalul Resita (13.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/23/1512:00 PM | ||||||
(13.) Metalul Resita | 3:1 | Tarlungeni (12.) | ||||
Sat 10/24/1510:00 AM | ||||||
(14.) FC Caransebes | 0:5 | Gaz Metan (5.) | ||||
(3.) Chindia | 2:0 | Soimii Pancota (8.) | ||||
(6.) FC Brasov | 0:0 | CS Mioveni (9.) | ||||
(2.) Rm. Valcea | 2:0 | Olimpia SM (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Minaur | 0:1 | U Cluj (10.) | ||||
Sun 10/25/1510:00 AM | ||||||
(11.) Bihor Oradea | 0:4 | UTA BD (4.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/31/1510:00 AM | ||||||
(10.) U Cluj | 4:0 | FC Caransebes (14.) | ||||
(5.) Gaz Metan | 3:0 | Metalul Resita (13.) | ||||
(9.) Soimii Pancota | 1:1 | Rm. Valcea (2.) | ||||
(12.) Tarlungeni | 1:2 | Bihor Oradea (11.) | ||||
(1.) UTA BD | 2:1 | Chindia (4.) | ||||
Sun 11/1/1510:00 AM | ||||||
(7.) CS Mioveni | 1:0 | Minaur (3.) | ||||
(8.) Olimpia SM | 1:1 | FC Brasov (6.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 11/5/155:00 PM | ||||||
(6.) FC Brasov | 3:2 | Rm. Valcea (5.) | ||||
Sat 11/7/1510:00 AM | ||||||
(4.) Minaur | 1:1 | Olimpia SM (8.) | ||||
(14.) FC Caransebes | 0:3 | CS Mioveni (7.) | ||||
(2.) Chindia | 1:0 | Tarlungeni (12.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 0:1 | U Cluj (9.) | ||||
(1.) UTA BD | 2:0 | Soimii Pancota (10.) | ||||
Sun 11/8/1510:30 AM | ||||||
(11.) Bihor Oradea | 0:1 | Gaz Metan (3.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 11/11/151:00 PM | ||||||
(7.) U Cluj | 2:0 | Bihor Oradea (11.) | ||||
(6.) CS Mioveni | 4:0 | Metalul Resita (13.) | ||||
(5.) Rm. Valcea | 1:2 | Minaur (3.) | ||||
(8.) Olimpia SM | 1:0 | FC Caransebes (14.) | ||||
(10.) Soimii Pancota | 3:0 | FC Brasov (9.) | ||||
(12.) Tarlungeni | 2:2 | UTA BD (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Gaz Metan | 2:1 | Chindia (4.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/14/1510:00 AM | ||||||
(8.) U Cluj | 2:1 | Chindia (6.) | ||||
(5.) CS Mioveni | 3:0 | Bihor Oradea (11.) | ||||
(4.) Rm. Valcea | 3:0 | FC Caransebes (14.) | ||||
(10.) Soimii Pancota | 1:1 | Tarlungeni (12.) | ||||
(7.) Olimpia SM | 3:0 | Metalul Resita (13.) | ||||
Sun 11/15/1512:30 PM | ||||||
(1.) Gaz Metan | 3:1 | UTA BD (2.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(9.) FC Brasov | 2:0 | Minaur (3.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/21/1510:00 AM | ||||||
(5.) Minaur | 0:0 | Soimii Pancota (10.) | ||||
(14.) FC Caransebes | 1:4 | FC Brasov (7.) | ||||
(4.) Chindia | 3:1 | CS Mioveni (8.) | ||||
(11.) Bihor Oradea | 0:3 | Olimpia SM (6.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 1:6 | Rm. Valcea (2.) | ||||
(12.) Tarlungeni | 2:0 | Gaz Metan (3.) | ||||
Sun 11/22/1510:00 AM | ||||||
(1.) UTA BD | 1:0 | U Cluj (9.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 11/25/151:00 PM | ||||||
(3.) Minaur | 4:0 | FC Caransebes (14.) | ||||
(5.) FC Brasov | 11:2 | Metalul Resita (13.) | ||||
(1.) Rm. Valcea | 3:0 | Bihor Oradea (11.) | ||||
(8.) Olimpia SM | 1:4 | Chindia (2.) | ||||
(10.) Soimii Pancota | 2:1 | Gaz Metan (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) U Cluj | 0:0 | Tarlungeni (12.) | ||||
(7.) CS Mioveni | 2:0 | UTA BD (4.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/28/1510:00 AM | ||||||
(14.) FC Caransebes | 1:2 | Soimii Pancota (8.) | ||||
(12.) Bihor Oradea | 0:3 | FC Brasov (4.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 0:2 | Minaur (3.) | ||||
(11.) Tarlungeni | 0:0 | CS Mioveni (7.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(6.) Chindia | 0:2 | Rm. Valcea (1.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(2.) UTA BD | 4:1 | Olimpia SM (9.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(5.) Gaz Metan | 1:0 | U Cluj (10.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/5/1510:00 AM | ||||||
(1.) Minaur | 6:0 | Bihor Oradea (12.) | ||||
(14.) FC Caransebes | 4:2 | Metalul Resita (13.) | ||||
(6.) CS Mioveni | 2:0 | Gaz Metan (7.) | ||||
(8.) Olimpia SM | 1:1 | Tarlungeni (11.) | ||||
(10.) Soimii Pancota | 1:3 | U Cluj (9.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(5.) FC Brasov | 0:1 | Chindia (4.) | ||||
Sun 12/6/1510:00 AM | ||||||
(2.) Rm. Valcea | 0:0 | UTA BD (3.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/26/165:00 PM | ||||||
(5.) Gaz Metan | 1:0 | Olimpia SM (10.) | ||||
Sat 2/27/1610:00 AM | ||||||
(9.) U Cluj | 0:0 | CS Mioveni (6.) | ||||
(11.) Tarlungeni | 1:3 | Rm. Valcea (1.) | ||||
(4.) Chindia | 1:0 | Minaur (3.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 0:4 | Soimii Pancota (8.) | ||||
10:30 AM | ||||||
(2.) UTA BD | 3:2 | FC Brasov (7.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/5/1610:00 AM | ||||||
(14.) FC Caransebes | 0:3 | Chindia (3.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 3:0 | Bihor Oradea (12.) | ||||
(10.) Olimpia SM | 2:3 | U Cluj (8.) | ||||
(6.) FC Brasov | 2:0 | Tarlungeni (11.) | ||||
(7.) CS Mioveni | 1:1 | Soimii Pancota (9.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(2.) Rm. Valcea | 0:1 | Gaz Metan (4.) | ||||
Sun 3/6/1610:00 AM | ||||||
(1.) Minaur | 2:0 | UTA BD (5.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 3/8/167:00 PM | ||||||
(2.) Gaz Metan | 2:1 | FC Brasov (7.) | ||||
Wed 3/9/162:00 PM | ||||||
(9.) U Cluj | 1:1 | Rm. Valcea (4.) | ||||
(11.) Tarlungeni | 0:0 | Minaur (3.) | ||||
(1.) Chindia | 7:0 | Metalul Resita (13.) | ||||
(5.) UTA BD | 3:0 | FC Caransebes (14.) | ||||
(8.) Soimii Pancota | 3:0 | Bihor Oradea (12.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) CS Mioveni | 2:1 | Olimpia SM (10.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/12/1610:00 AM | ||||||
(6.) Rm. Valcea | 0:2 | CS Mioveni (5.) | ||||
(4.) Minaur | 0:1 | Gaz Metan (2.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 0:1 | UTA BD (3.) | ||||
(14.) FC Caransebes | 0:3 | Tarlungeni (11.) | ||||
(12.) Bihor Oradea | 0:3 | Chindia (1.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(10.) Olimpia SM | 1:1 | Soimii Pancota (8.) | ||||
Sun 3/13/1610:00 AM | ||||||
(7.) FC Brasov | 0:0 | U Cluj (9.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/19/1610:00 AM | ||||||
(8.) U Cluj | 1:0 | Minaur (4.) | ||||
(5.) CS Mioveni | 0:1 | FC Brasov (7.) | ||||
(9.) Soimii Pancota | 0:0 | Chindia (2.) | ||||
(11.) Tarlungeni | 1:0 | Metalul Resita (13.) | ||||
(1.) Gaz Metan | 3:0 | FC Caransebes (14.) | ||||
(3.) UTA BD | 3:0 | Bihor Oradea (12.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(10.) Olimpia SM | 2:1 | Rm. Valcea (6.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 3/22/166:00 PM | ||||||
(6.) FC Brasov | 3:0 | Olimpia SM (10.) | ||||
Wed 3/23/162:00 PM | ||||||
(4.) Minaur | 1:0 | CS Mioveni (7.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 0:1 | Gaz Metan (1.) | ||||
(5.) Rm. Valcea | 2:1 | Soimii Pancota (9.) | ||||
(12.) Bihor Oradea | 0:3 | Tarlungeni (11.) | ||||
(14.) FC Caransebes | 0:3 | U Cluj (8.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) Chindia | 3:0 | UTA BD (3.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/26/1610:00 AM | ||||||
(8.) U Cluj | 2:0 | Metalul Resita (13.) | ||||
(10.) Olimpia SM | 0:2 | Minaur (4.) | ||||
(9.) Soimii Pancota | 0:2 | UTA BD (3.) | ||||
(11.) Tarlungeni | 0:1 | Chindia (2.) | ||||
(7.) CS Mioveni | 3:0 | FC Caransebes (14.) | ||||
(1.) Gaz Metan | 3:0 | Bihor Oradea (12.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(5.) Rm. Valcea | 0:0 | FC Brasov (6.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/2/1610:00 AM | ||||||
(4.) Minaur | 0:0 | Rm. Valcea (7.) | ||||
(5.) FC Brasov | 3:0 | Soimii Pancota (9.) | ||||
(13.) Metalul Resita | 0:3 | CS Mioveni (6.) | ||||
(3.) UTA BD | 2:1 | Tarlungeni (11.) | ||||
(14.) FC Caransebes | 0:3 | Olimpia SM (10.) | ||||
(12.) Bihor Oradea | 0:3 | U Cluj (8.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(2.) Chindia | 0:0 | Gaz Metan (1.) |