Regionalliga Salzburg (- 2023)
Austria
League level:
Third Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete Regionalliga Salzburg (- 2023) schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/26/197:00 PM | ||||||
(6.) SAK 1914 | 4:4 | USK Anif (5.) | ||||
(1.) Grödig | 5:1 | Bischofshofen (10.) | ||||
Sat 7/27/196:00 PM | ||||||
(3.) A. Salzburg | 3:0 | St. Johann (9.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(4.) Seekirchen | 3:1 | Kuchl (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Wals-Grünau | 1:4 | Saalfelden (2.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/2/197:00 PM | ||||||
(10.) Bischofshofen | 0:3 | Seekirchen (2.) | ||||
Sat 8/3/195:00 PM | ||||||
(6.) USK Anif | 3:3 | A. Salzburg (3.) | ||||
(4.) Saalfelden | 1:1 | St. Johann (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Wals-Grünau | 2:3 | Grödig (1.) | ||||
Sun 8/4/194:00 PM | ||||||
(8.) Kuchl | 3:5 | SAK 1914 (5.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/9/197:00 PM | ||||||
(3.) Grödig | 1:1 | Saalfelden (5.) | ||||
(2.) SAK 1914 | 8:0 | Bischofshofen (10.) | ||||
(1.) Seekirchen | 3:2 | Wals-Grünau (8.) | ||||
(7.) St. Johann | 2:4 | USK Anif (6.) | ||||
Sat 8/10/196:00 PM | ||||||
(4.) A. Salzburg | 1:0 | Kuchl (9.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/13/196:30 PM | ||||||
(5.) Grödig | 0:1 | Seekirchen (1.) | ||||
Wed 8/14/196:30 PM | ||||||
(10.) Bischofshofen | 2:4 | A. Salzburg (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Kuchl | 0:3 | St. Johann (7.) | ||||
(4.) Saalfelden | 1:0 | USK Anif (6.) | ||||
(8.) Wals-Grünau | 1:2 | SAK 1914 (2.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/17/195:00 PM | ||||||
(7.) USK Anif | 2:2 | Kuchl (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Seekirchen | 0:2 | Saalfelden (3.) | ||||
(4.) A. Salzburg | 2:3 | Wals-Grünau (8.) | ||||
(6.) St. Johann | 3:1 | Bischofshofen (10.) | ||||
Sun 8/18/193:00 PM | ||||||
(1.) SAK 1914 | 3:1 | Grödig (5.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/23/197:00 PM | ||||||
(10.) Bischofshofen | 0:3 | USK Anif (6.) | ||||
Sat 8/24/194:00 PM | ||||||
(4.) Grödig | 3:0 | A. Salzburg (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Saalfelden | 3:0 | Kuchl (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Seekirchen | 1:2 | SAK 1914 (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Wals-Grünau | 5:0 | St. Johann (7.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/30/197:00 PM | ||||||
(7.) St. Johann | 1:0 | Grödig (5.) | ||||
Sat 8/31/193:00 PM | ||||||
(4.) USK Anif | 2:0 | Wals-Grünau (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) SAK 1914 | 3:1 | Saalfelden (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) A. Salzburg | 0:1 | Seekirchen (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Kuchl | 5:1 | Bischofshofen (10.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/6/196:30 PM | ||||||
(8.) Wals-Grünau | 2:0 | Kuchl (9.) | ||||
6:45 PM | ||||||
(2.) Seekirchen | 3:2 | St. Johann (7.) | ||||
Sat 9/7/195:00 PM | ||||||
(1.) SAK 1914 | 3:0 | A. Salzburg (6.) | ||||
(3.) Saalfelden | 10:1 | Bischofshofen (10.) | ||||
Sun 9/8/1911:00 AM | ||||||
(5.) Grödig | 3:3 | USK Anif (4.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/13/197:00 PM | ||||||
(8.) St. Johann | 1:5 | SAK 1914 (1.) | ||||
(10.) Bischofshofen | 2:3 | Wals-Grünau (6.) | ||||
Sat 9/14/193:00 PM | ||||||
(4.) USK Anif | 1:1 | Seekirchen (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) A. Salzburg | 0:3 | Saalfelden (2.) | ||||
Sun 9/15/195:00 PM | ||||||
(9.) Kuchl | 1:2 | Grödig (5.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/20/197:00 PM | ||||||
(10.) Bischofshofen | 1:3 | Grödig (4.) | ||||
(2.) Saalfelden | 3:0 | Wals-Grünau (7.) | ||||
(6.) St. Johann | 1:0 | A. Salzburg (8.) | ||||
Sat 9/21/193:00 PM | ||||||
(9.) Kuchl | 1:1 | Seekirchen (3.) | ||||
(5.) USK Anif | 0:3 | SAK 1914 (1.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/24/196:30 PM | ||||||
(3.) Seekirchen | 3:3 | Bischofshofen (10.) | ||||
(4.) Grödig | 1:2 | Wals-Grünau (5.) | ||||
6:45 PM | ||||||
(7.) A. Salzburg | 3:2 | USK Anif (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) St. Johann | 1:2 | Saalfelden (2.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(1.) SAK 1914 | 5:2 | Kuchl (9.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/27/197:00 PM | ||||||
(10.) Bischofshofen | 0:7 | SAK 1914 (1.) | ||||
Sat 9/28/192:00 PM | ||||||
(5.) USK Anif | 3:1 | St. Johann (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Saalfelden | 1:0 | Grödig (4.) | ||||
Sun 9/29/192:30 PM | ||||||
(6.) Wals-Grünau | 1:5 | Seekirchen (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) Kuchl | 1:0 | A. Salzburg (7.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/4/197:00 PM | ||||||
(8.) St. Johann | 1:1 | Kuchl (9.) | ||||
(1.) SAK 1914 | 4:2 | Wals-Grünau (7.) | ||||
(3.) Seekirchen | 2:2 | Grödig (4.) | ||||
Sat 10/5/193:00 PM | ||||||
(5.) USK Anif | 1:5 | Saalfelden (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) A. Salzburg | 7:0 | Bischofshofen (10.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/11/197:00 PM | ||||||
(10.) Bischofshofen | 0:2 | St. Johann (7.) | ||||
(9.) Kuchl | 1:5 | USK Anif (4.) | ||||
(2.) Saalfelden | 1:1 | Seekirchen (3.) | ||||
Sat 10/12/192:00 PM | ||||||
(8.) Wals-Grünau | 1:1 | A. Salzburg (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Grödig | 1:3 | SAK 1914 (1.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/18/197:00 PM | ||||||
(7.) St. Johann | 2:2 | Wals-Grünau (8.) | ||||
(1.) SAK 1914 | 6:3 | Seekirchen (3.) | ||||
Sat 10/19/193:00 PM | ||||||
(4.) USK Anif | 2:0 | Bischofshofen (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) A. Salzburg | 1:1 | Grödig (5.) | ||||
Sun 10/20/193:00 PM | ||||||
(9.) Kuchl | 2:3 | Saalfelden (2.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/25/197:00 PM | ||||||
(6.) Wals-Grünau | 4:0 | USK Anif (4.) | ||||
(2.) Saalfelden | 0:1 | SAK 1914 (1.) | ||||
(7.) Grödig | 3:4 | St. Johann (5.) | ||||
Sat 10/26/192:00 PM | ||||||
(10.) Bischofshofen | 0:3 | Kuchl (9.) | ||||
Sun 10/27/192:30 PM | ||||||
(3.) Seekirchen | 3:2 | A. Salzburg (8.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/31/197:30 PM | ||||||
(10.) Bischofshofen | 0:4 | Saalfelden (2.) | ||||
Sat 11/2/192:00 PM | ||||||
(4.) USK Anif | 3:3 | Grödig (7.) | ||||
(9.) Kuchl | 1:1 | Wals-Grünau (6.) | ||||
(5.) St. Johann | 2:0 | Seekirchen (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(8.) A. Salzburg | 0:3 | SAK 1914 (1.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/8/197:00 PM | ||||||
(3.) Seekirchen | 1:2 | USK Anif (4.) | ||||
Sat 11/9/192:00 PM | ||||||
(7.) Grödig | 3:1 | Kuchl (9.) | ||||
(1.) SAK 1914 | 6:1 | St. Johann (6.) | ||||
(5.) Wals-Grünau | 1:0 | Bischofshofen (10.) | ||||
(2.) Saalfelden | 1:0 | A. Salzburg (8.) |