Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 420
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.2
Matchday 30 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Tver | 0:2 | YSpb | ||
Sun
May 14, 2023
- 1:00 PM
|
||||
220 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 65' | |||
0:2 | 72' | |||
TorM 2 | 1:2 | D.(eL) | ||
Sun
May 14, 2023
- 1:00 PM
|
||||
280 · Dmitri Kraynov | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
45' | ||||
1:1 | 62' | |||
1:2 | 90+4' | |||
Zenit2 | 1:1 | ZnmTrd | ||
Sun
May 14, 2023
- 1:00 PM
|
||||
572 · Aleksandr Anufriev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 46' | |||
90+4' | 1:1 | |||
R-M M | 0:2 | KhimD | ||
Sun
May 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
75 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
0:2 | 17' | |||
Cherta | 6:2 | Enisey | ||
Mon
May 15, 2023
- 1:00 PM
|
||||
54 · Dmitri Prokopov | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
23' | 2:0 | |||
2:1 | 30' | |||
43' | 3:1 | |||
54' | 4:1 | |||
58' | 5:1 | |||
5:2 | 62' | |||
90+3' | 6:2 | |||
Electr | 1:1 | Dynamo | ||
Mon
May 15, 2023
- 3:00 PM
|
||||
160 · Vage Chichilyan | ||||
Course of play | ||||
47' | 1:0 | |||
1:1 | 57' | |||
Murom | 3:3 | Zv.SPb | ||
Mon
May 15, 2023
- 5:00 PM
|
||||
1.100 · Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
1:1 | 34' | |||
1:2 | 45+1' | |||
1:3 | 45+2' | |||
66' | 2:3 | |||
79' | 3:3 | |||
D.Vlgd | 2:2 | Luki-E | ||
Mon
May 15, 2023
- 5:00 PM
|
||||
167 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 17' | |||
1:2 | 55' | |||
73' | 2:2 | |||
T.Vlad | 3:1 | Zorkiy | ||
Mon
May 15, 2023
- 5:00 PM
|
||||
683 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 27' | |||
60' | ||||
81' | 2:1 | |||
86' | 3:1 | |||
S.Kost | 1:0 | B-BFU | ||
Mon
May 15, 2023
- 6:00 PM
|
||||
1.945 · Igor Vertkov | ||||
Course of play | ||||
85' | 1:0 | |||
90+6' | ||||
Teksti | 2:0 | Lening | ||
Tue
May 16, 2023
- 5:30 PM
|
||||
1.676 · Dmitri Streltsov | ||||
Course of play | ||||
46' | 1:0 | |||
66' | 2:0 | |||
87' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Leningradets | 28 | 43 | 42 | |
2 | Tekstilshchik | 28 | 30 | 33 | |
3 | Murom | 28 | 22 | 33 | |
4 | S. Kostroma | 28 | 9 | 32 | |
5 | Chertanovo | 28 | 27 | 30 | |
6 | Torpedo Vlad. | 28 | -1 | 25 | |
7 | Zvezda S-Pb | 28 | 22 | 25 | |
8 | Zorkiy | 28 | 12 | 22 | |
9 | Dinamo-Vologda | 28 | -16 | 17 | |
10 | Baltika-BFU | 28 | -2 | 17 | |
11 | Enisey 2 | 28 | -4 | 12 | |
12 | Energia V. Luki | 28 | -16 | 9 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | DinSPb | 27 | 3 | 31 | |
2 | Khimik Dzer. | 27 | 6 | 28 | |
3 | Zenit 2 S-Pb | 27 | 1 | 27 | |
4 | FC Tver | 27 | -3 | 21 | |
5 | Torpedo 2 | 27 | -8 | 20 | |
6 | Dynamo 2 | 27 | 0 | 19 | |
7 | Znamya Truda OZ | 27 | -21 | 17 | |
8 | Yadro Spb | 27 | -11 | 15 | |
9 | Rodina-M Moscow | 27 | -34 | 14 | |
10 | Electron | 27 | -59 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...