Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.1
Matchday 14 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Sakhal | 1:0 | FakelM | ||
Sun
Oct 3, 2021
- 5:00 AM
|
||||
200 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
SKA-2 | 3:0 | Kvant | ||
Mon
Oct 4, 2021
- 10:30 AM
|
||||
120 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
20' | ||||
22' | ||||
26' | 1:0 | |||
56' | 2:0 | |||
71' | ||||
73' | 3:0 | |||
Kolomn | 2:3 | Strogi | ||
Mon
Oct 4, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Petr Miroshnichenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 28' | |||
32' | 1:1 | |||
56' | 2:1 | |||
2:2 | 59' | |||
2:3 | 89' | |||
Tula-2 | 0:2 | AVGD | ||
Mon
Oct 4, 2021
- 2:00 PM
|
||||
300 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
0:2 | 39' | |||
PRSD | 3:0 | Saturn | ||
Mon
Oct 4, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Evgeni Galimov | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
62' | 2:0 | |||
78' | ||||
83' | 3:0 | |||
Salyut | 1:0 | Ryazan | ||
Mon
Oct 4, 2021
- 3:00 PM
|
||||
470 · Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
71' | 1:0 | |||
Rodina | 1:0 | Khimki | ||
Mon
Oct 4, 2021
- 3:00 PM
|
||||
124 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
86' | 1:0 | |||
Bryans | 2:0 | Kaluga | ||
Mon
Oct 4, 2021
- 5:00 PM
|
||||
420 · Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
53' | 2:0 | |||
Sokol | 3:0 | Zenit | ||
Mon
Oct 4, 2021
- 5:00 PM
|
||||
480 · Aleksey Kuznetsov | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
29' | 2:0 | |||
65' | 3:0 | |||
FKS | 1:0 | Znamya | ||
Mon
Oct 4, 2021
- 5:00 PM
|
||||
Dmitri Smirnov | ||||
Course of play | ||||
90+1' | 1:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rodina Moscow | 13 | 26 | 6 | |
2 | Dinamo Vlad. | 12 | 21 | 5 | |
3 | Sokol Saratov | 13 | 20 | 3 | |
4 | Salyut Belgorod | 13 | 12 | 3 | |
5 | SKA Khabarovsk2 | 13 | 3 | 1 | |
6 | Strogino Moscow | 13 | 10 | 1 | |
7 | Khimki 2 | 13 | 4 | 1 | |
8 | Dinamo Bryansk | 13 | 16 | 0 | |
9 | Peresvet | 12 | 10 | 0 | |
10 | Avangard Kursk | 13 | -1 | -2 | |
11 | FK Saransk | 13 | 13 | -4 | |
12 | FK Ryazan | 13 | 4 | -6 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal-2 Tula | 12 | 0 | 12 | |
2 | Sakhalin | 12 | -14 | 9 | |
3 | Znamya Noginsk | 12 | -8 | 7 | |
4 | Kvant Obninsk | 13 | -12 | 6 | |
5 | Zenit Penza | 13 | -14 | 6 | |
6 | Metallurg Vidn. | 12 | -21 | 5 | |
7 | Saturn Ramenskoe | 13 | -5 | 5 | |
8 | Kolomna | 13 | -20 | 2 | |
9 | FK Kaluga | 13 | -9 | 1 | |
10 | Fakel-M | 13 | -35 | -2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...