2. Division B
Russia
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 60 teams
- Players: 1592
- Foreigners: 12 Players 0.8%
- ø-Market value: €7k
- ø-Age: 22.0
Matchday 7 2024
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Biolog | 1:2 | Nart C | ||
Fri
May 3, 2024
- 3:00 PM
|
||||
150 · Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
0:2 | 68' | |||
77' | 1:2 | |||
DinStv | 0:1 | Al-2 V | ||
Sat
May 4, 2024
- 2:00 PM
|
||||
560 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 75' | |||
Sparta | 1:2 | Legion | ||
Sat
May 4, 2024
- 3:00 PM
|
||||
150 · Vitali Doroshenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 49' | |||
0:2 | 75' | |||
84' | 1:2 | |||
FK Ast | 1:1 | SKS | ||
Sat
May 4, 2024
- 3:00 PM
|
||||
376 · Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 60' | |||
82' | 1:1 | |||
Pobeda | 0:0 | Nazran | ||
Sat
May 4, 2024
- 3:00 PM
|
||||
108 · Andrey Meshkov |
Rost 2 | 1:3 | Forte | ||
Sat
May 4, 2024
- 4:00 PM
|
||||
336 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
19' | ||||
0:1 | 23' | |||
30' | 1:1 | |||
1:2 | 52' | |||
1:3 | 85' | |||
Dynamo | -:- | D.Vlgd | ||
Sat
May 18, 2024
|
||||
W L W | Form | D W D | ||
Sporting record from 3 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
- |
(Knee ...)(Knee surgery)(injured) |
|||
Zv.SPb | -:- | Znamya | ||
Sat
May 18, 2024
|
||||
L L L | Form | D D W | ||
Sporting record from 4 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
- |
() |
|||
SYS | -:- | FK Ore | ||
Sun
May 19, 2024
|
||||
L W | Form | W W W | ||
Expected not to appear | ||||
- |
(Cruci...)(Cruciate ligament injury), (Food ...)(Food poisoning)(all injured) |
|||
Sprtk2 | -:- | T.Vlad | ||
Sun
May 19, 2024
|
||||
D W W | Form | L W W | ||
Total value | ||||
Sporting record from 2 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
(Torn ...)(Torn knee ligaments)(injured) |
- | |||
Luki-E | -:- | Tver | ||
Sun
May 19, 2024
|
||||
W D L | Form | L L L | ||
Sporting record from 6 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
(unkno...)(unknown injury)(injured) |
- | |||
Tula-2 | -:- | SKA-2 | ||
Sun
May 19, 2024
|
||||
W W L | Form | L L D | ||
Total value | ||||
Sporting record from 3 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
- |
() |
|||
Table 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Astrakhan | 6 | 6 | 17 | |
2 | Legion | 6 | 4 | 13 | |
3 | Forte Taganrog | 4 | 7 | 9 | |
4 | FK Rostov 2 | 5 | 6 | 9 | |
5 | Kuban Holding | 6 | 0 | 8 | |
6 | P. Khasavyurt | 6 | 0 | 8 | |
7 | Biolog | 4 | 0 | 8 | |
8 | Din. Stavropol | 6 | -4 | 8 | |
9 | Stroitel | 4 | 2 | 7 | |
10 | Angusht Nazran | 6 | 0 | 7 | |
11 | Druzhba Maikop | 6 | -2 | 7 | |
12 | Spartak Nalchik | 5 | -1 | 6 | |
13 | Nart Cherkessk | 5 | -2 | 6 | |
14 | Alania-2 V. | 6 | -9 | 4 | |
15 | D-2 Makhachkala | 5 | -7 | 2 |
Table 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Baltika-BFU | 6 | 12 | 16 | |
2 | Spartak 2 | 6 | 8 | 14 | |
3 | Dynamo 2 | 6 | 9 | 13 | |
4 | Torpedo Vlad. | 6 | 6 | 12 | |
5 | Rodina-M Moscow | 6 | 4 | 11 | |
6 | Chertanovo | 6 | 2 | 11 | |
7 | Znamya Truda | 6 | 0 | 11 | |
8 | Dinamo-Vologda | 6 | 3 | 9 | |
9 | Zenit 2 S-Pb | 6 | 2 | 9 | |
10 | Saturn | 5 | -4 | 7 | |
11 | DinSPb | 6 | -2 | 6 | |
12 | FC Tver | 6 | -5 | 4 | |
13 | Energia V. Luki | 6 | -7 | 4 | |
14 | Enisey 2 | 6 | -9 | 3 | |
15 | Zvezda S-Pb | 6 | -9 | 1 | |
16 | Irkutsk | 5 | -10 | 1 |
Table 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Composite PP | 6 | 7 | 18 | |
2 | Khimki 2 | 6 | 4 | 14 | |
3 | Arsenal-2 Tula | 6 | 6 | 12 | |
4 | FK Ryazan | 6 | 4 | 10 | |
5 | Spartak Tambov | 6 | 3 | 10 | |
6 | Kosmos Dolgopr. | 5 | 3 | 10 | |
7 | Dinamo Vlad. | 5 | 2 | 10 | |
8 | Orel | 6 | 0 | 9 | |
9 | Sakhalin | 5 | 0 | 9 | |
10 | Strogino Moscow | 5 | 3 | 6 | |
11 | Zenit Penza | 6 | 0 | 6 | |
12 | SKA Khabarovsk2 | 6 | -1 | 4 | |
13 | Salyut Belgorod | 6 | -7 | 2 | |
14 | Kolomna | 5 | -11 | 0 | |
15 | Kvant Obninsk | 5 | -13 | 0 |
Table 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Kirov | 5 | 8 | 13 | |
2 | Amkar Perm | 5 | 6 | 12 | |
3 | Rubin 2 | 5 | 5 | 12 | |
4 | Sokol Kazan | 5 | 3 | 11 | |
5 | Ural 2 | 5 | 4 | 10 | |
6 | KS 2 Samara | 5 | 1 | 7 | |
7 | Orenburg-2 | 5 | -3 | 6 | |
8 | Pari NN 2 | 5 | -1 | 5 | |
9 | Uralets-TS | 5 | -2 | 5 | |
10 | Dinamo Barnaul | 5 | -4 | 5 | |
11 | Lada Togliatti | 5 | -4 | 4 | |
12 | Nosta | 5 | -2 | 3 | |
13 | Akron-2 | 5 | -5 | 3 | |
14 | Volna Kovernino | 5 | -6 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...