Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 6 12/13
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(13.) Metall | 1:0 | Kaluga (1.) | ||
Tue
Aug 14, 2012
- 3:00 PM
|
||||
150 · Anton Batalov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
(14.) STAMB | 2:1 | Zenit (5.) | ||
Tue
Aug 14, 2012
- 5:00 PM
|
||||
800 · Sergey Tikhonov | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
44' | 2:0 | |||
2:1 | 78' | |||
90+1' | ||||
(12.) Vityaz | 3:2 | FK Pod (3.) | ||
Tue
Aug 14, 2012
- 6:00 PM
|
||||
1.000 · Maksim Kuznetsov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
59' | 1:1 | |||
1:2 | 65' | |||
73' | 2:2 | |||
87' | 3:2 | |||
(7.) Arsena | 3:2 | Liski (4.) | ||
Tue
Aug 14, 2012
- 6:00 PM
|
||||
7.000 · Maksim Chernetsov | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
44' | 2:0 | |||
2:1 | 58' | |||
83' | 3:1 | |||
3:2 | 89' | |||
(9.) Metall | 3:0 | Metall (15.) | ||
Tue
Aug 14, 2012
- 6:00 PM
|
||||
2.500 · Yuriy Aponasenko | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
69' | 2:0 | |||
90+1' | 3:0 | |||
(8.) Sokol | 0:0 | AVGD (2.) | ||
Tue
Aug 14, 2012
- 6:00 PM
|
||||
3.800 · Valeriy Romanov | ||||
Course of play | ||||
32' | ||||
(16.) FK Ore | 1:1 | ZvRyaz (11.) | ||
Tue
Aug 14, 2012
- 6:00 PM
|
||||
1.500 · Igor Panin | ||||
Course of play | ||||
50' | 1:0 | |||
75' | ||||
1:1 | 79' | |||
(6.) Fakel | 3:2 | FK Gub (10.) | ||
Tue
Aug 14, 2012
- 6:30 PM
|
||||
6.100 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
23' | 2:0 | |||
2:1 | 39' | |||
2:2 | 53' | |||
68' | 3:2 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 12/13
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | FK Kaluga | 6 | 6 | 13 | |
2 | Avangard Kursk | 6 | 10 | 12 | |
3 | Fakel Voronezh | 6 | 0 | 12 | |
4 | Met. Lipetsk | 6 | 4 | 11 | |
5 | Arsenal Tula | 6 | 4 | 11 | |
6 | FK Podolje | 6 | 8 | 11 | |
7 | Loko Liski | 6 | 2 | 11 | |
8 | Zenit Penza | 6 | 4 | 9 | |
9 | Sokol Saratov | 6 | 3 | 9 | |
10 | Zvezda Ryazan | 6 | 4 | 8 | |
11 | Gubkin | 6 | 1 | 8 | |
12 | Vityaz Podolsk | 6 | -2 | 6 | |
13 | Metallurg Vyksa | 6 | -5 | 5 | |
14 | Spartak Tambov | 6 | -12 | 4 | |
15 | Orel | 6 | -10 | 1 | |
16 | M-O Oskol | 6 | -17 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...