3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 486
- Foreigners: 32 Players 6.6%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 10 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) Miedz | 0:1 | Lubin (4.) | ||
Sat
Sep 25, 2021
- 12:00 PM
|
||||
Dawid Matyszczak | ||||
Course of play | ||||
50' | ||||
0:1 | 51' | |||
(1.) LKS Go | 2:0 | Karkon (16.) | ||
Sat
Sep 25, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Sebastian Wisniowski | ||||
Course of play | ||||
65' | 1:0 | |||
90' | 2:0 | |||
(17.) Warta | 1:2 | Stal B (12.) | ||
Sat
Sep 25, 2021
- 4:00 PM
|
||||
80 · Radoslaw Zbaracki | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
23' | ||||
45' | 1:1 | |||
45+1' | ||||
1:2 | 85' | |||
(11.) Poloni | 1:0 | Lechia (10.) | ||
Sat
Sep 25, 2021
- 4:00 PM
|
||||
350 · Damian Nowak | ||||
Course of play | ||||
59' | ||||
89' | 1:0 | |||
(18.) Piast | 4:2 | MKS Kl (14.) | ||
Sat
Sep 25, 2021
- 4:00 PM
|
||||
200 · Mariusz Macko | ||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
45' | 2:0 | |||
87' | 3:0 | |||
3:1 | 88' | |||
89' | 4:1 | |||
4:2 | 90' | |||
(9.) Carina | 5:2 | Gornik (8.) | ||
Sat
Sep 25, 2021
- 4:00 PM
|
||||
Karol Arys | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
36' | 1:1 | |||
38' | 2:1 | |||
57' | 3:1 | |||
67' | 4:1 | |||
85' | 5:1 | |||
5:2 | 89' | |||
(15.) Błyska | 0:0 | Gwarek (7.) | ||
Sat
Sep 25, 2021
- 4:00 PM
|
||||
Maciej Dudek | ||||
Course of play | ||||
12' | ||||
(6.) Odra | 0:2 | Rekord (2.) | ||
Sat
Sep 25, 2021
- 5:00 PM
|
||||
Maciej Habuda | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45' | |||
0:2 | 77' | |||
(3.) Sleza | 2:2 | Pniowe (13.) | ||
Sun
Sep 26, 2021
- 4:30 PM
|
||||
100 · Szymon Mendla | ||||
Course of play | ||||
38' | 1:0 | |||
1:1 | 70' | |||
1:2 | 83' | |||
90' | 2:2 | |||
Table 3 Liga - Group III 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Goczalkowice | 10 | 18 | 28 | |
2 | Rekord B-B | 10 | 12 | 24 | |
3 | Sleza Wroclaw | 10 | 14 | 20 | |
4 | Lubin II | 10 | 12 | 20 | |
5 | M. Legnica II | 10 | 4 | 16 | |
6 | Odra Wodzislaw | 10 | -6 | 15 | |
7 | Carina Gubin | 10 | -1 | 14 | |
8 | Polonia Bytom | 10 | 0 | 14 | |
9 | Gwarek T.G. | 10 | 0 | 13 | |
10 | Stal Brzeg | 10 | 0 | 13 | |
11 | Zielona Gora | 10 | -2 | 11 | |
12 | Gornik II | 10 | -4 | 11 | |
13 | Pniowek P. | 10 | 0 | 11 | |
14 | Błyskawica Gać | 10 | -4 | 9 | |
15 | MKS Kluczbork | 10 | -10 | 9 | |
16 | Piast Zmigrod | 10 | -10 | 8 | |
17 | Jelenia Gora | 10 | -11 | 7 | |
18 | Warta Gorzow | 10 | -12 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...